Máte doma brambory, mouku a hladovou rodinu, která vás nenechá vydechnout? Pak vyzkoušejte tento rychlý, snadný a levný recept, který budete servírovat za pár chvil. Navíc k němu stačí jen dvě zmíněné ingredience.

Připravte si tři velké brambory a dvě až čtyři lžíce mouky. Samozřejmostí je sůl a slunečnicový olej na smažení.

Budete ohromeni, z čeho se dá vykouzlit tak dobré jídlo, po kterém se zapráší. Navíc mají brambory z tohoto receptu originální a neobvyklý tvar i zajímavou chuť. Uvidíte, že si tento recept zamiluje celá rodina.

Uvařené brambory nastrouhejte

Tři velké brambory přiveďte k varu. Když jsou uvařené, oloupejte je a nastrouhejte na hrubém struhadle. Dejte do velké mísy, osolte a přidejte dvě až čtyři lžíce hladké mouky. Záleží na množství a odrůdě brambor.

Vše důkladně promíchejte a vytvořte bochánek těsta. To si položte na pomoučený vál. Zpracujte do tvaru šišky knedlíku a tu rozdělte na čtyři kusy. Ty ještě rozdělte na polovinu. Z každého kousku rozválejte hada, kterého nakrájejte na menší kousky podobné nokům. Z každého kousku udělejte kuličku, tu rozmáčkněte mezi prsty a nasaďte na vroubkovanou část lisu na citróny. Budou mít pak originální a estetický tvar.

Originální tvary smažte dozlatova

Na pánev si dejte olej, nechte rozehřát a dukátky na něm dozlatova smažte. V polovině smažení obraťte. Po vyndání z pánve nechte okapat olej na ubrousku, posolte a můžete servírovat.

Servírujte s omáčkou z kysané smetany

K těmto bramborám je skvělá zázvorová omáčka, která vám udělá v těchto dnech více než dobře. Na její přípravu budete potřebovat tři lžíce zakysané smetany, malý kousek zázvoru, lžičku citrónové šťávy, půl lžičky cukru, sůl a černý pepř.

Na další skvělý nápad na rychlou levnou večeři z brambor se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.youtube.com