Přepuštěné máslo je zdravější alternativou klasického másla, které zvládnete sami vyrobit doma.
Zdroj: Shutterstock

Přepuštěné máslo: Jak doma vyrobit tento zdravotní zázrak téměř bez práce

Ghí neboli přepuštěné máslo je vynikající a zdravou potravinou, kterou skvěle využijete při vaření. Postup přípravy v pomalém hrnci je velmi jednoduchý a téměř bez práce. Ničeho se nebojte a uvařte si vlastní přepuštěné máslo.

V dnešní době se ghí stává čím dál více oblíbenou potravinou. Najdete v ní vitaminy A, D, E a K, plno antioxidantů a žádnou mléčnou bílkovinu. Je vhodné pro ty, kteří trpí záněty zažívacího traktu či mají alergii na lepek. Ghí vám totiž dodá patřičné potřebné látky. Pozitivně působí rovněž na mozek a jako nervové tonikum, pomáhá udržovat hladinu inzulinu, detoxikovat tělo a spalovat tuky.

Přepuštěné máslo v pomalém hrnci

Podívejte se na video, kde uvidíte postup při vaření přepuštěného másla v pomalém hrnci:

Nakrájené máslo na menší kousky, vložte do pomalého hrnce a zapněte II. stupeň na 4 hodiny. Hrnec pokličkou nepřiklápějte. Pouze sledujte, zda se již nesráží bílá pěna. V tomto okamžiku ji seberte. Tento postup opakujte několikrát, dokud se pěna nebude již srážet.

Obsah hrnce můžete občas zamíchat, ale není to potřebou. Pokud s tím však nechcete mít vůbec žádnou starost, hrnec přiklopte a seberte všechnu pěnu až na konci. Jakmile bude mít ghí průzračně zlatavou barvu a přestane bublat, pak je přepuštěné máslo hotové. Do čistých sklenic přelévejte ghí přes cedník vyloženým plátýnkem či gázou. V otevřených sklenicích nechte máslo vychladnout.

Skladování téměř kdekoliv

Kvalita ghí záleží na obsahu tuku, které má použité máslo. Hotové sklenice skladujte v temnu s teplotou od 0 do 20 °C. Přepuštěné máslo vydrží delší dobu než klasické máslo, půl roku až rok. Sebranou pěnu během vaření můžete využít třeba do polévek.

Přepuštěné máslo Do přepuštěného másla sahejte pouze čistou lžičkou, aby se tam nedostaly žádné bakterie. Zdroj: Shutterstock

Všestranné využití v kuchyni

Ghí je skvělé především na smažení, jelikož se přepaluje až při 250 °C. Také během zahřívání nevznikají žádné toxické látky, které by byly nestravitelné. Přepuštěné máslo se hodí jak při pečení, tak při vaření, dušení zeleniny nebo na pomazánky. Natřít si ho můžete i jen tak na chleba. Má neodolatelnou chuť a krásně voní. Přesvědčit se můžete sami!

přepuštěné máslo, palačinky, ghí Ghí se hodí na všechny pokrmy, kde je vyžadována máslová chuť. Zdroj: Shutterstock

Proč právě pomocí pomalého hrnce?

Pomalý hrnec je užitečnou věcičkou v kuchyni, pokud potřebujete ušetřit čas. Tento elektrický hrnec je vhodný pro přípravu jídla při konstantní teplotě bez nutnosti jakéhokoliv dalšího zásahu. Díky němu si také v jídle uchováte co nejvíce živin a dalších cenných látek, jelikož vaří sice delší dobu, ale o to šetrněji.

Zdroje: pomalyhrnec.blogspot.com, fresh.iprima.cz, tophrnce.cz

Akční letáky