Skvělé mlsání k televizi připravíte za pár korun ze starého pečiva.
Zdroj: shutterstock

Staré rohlíky nevyhazujte! Udělejte z nich skvělé mlsání k televizi za pár korun

Ceny potravin rostou raketovou rychlostí a některé oblíbené pochoutky raději zůstávají ležet v regálech. Jenže koukat na film v televizi bez nějakého dobrého křupání není úplně ono. Dobrá zpráva je, že za pochutiny k televizi nebo pohoštění, když přijde nečkaná návštěva, si můžete vyrobit sami za pár korun. Skvěle tak využijete staré rohlíky!

Honí vás mlsná, v televizi běží váš oblíbený film a skrýš plná křupavých dobrůtek zeje prázdnotou? Nezoufejte a vrhněte se na výrobu domácích bake rolls, malých ochucených křupavých koleček připomínajících suchary. Postup je až legračně jednoduchý, inspirujte se ve videu:

Domácí bake rolls mají jednu nevýhodu, jsou tak dobré, že je možná ani nestačíte péct do zásoby. Jakmile je totiž jednou ochutnáte, na jinou pochoutku na zahnání mlsné si ani nevzpomene. Navíc k jejich výrobě potřebujete jen ty nejzákladnější ingredience, takže jejich výroba vás vyjde rozhodně levněji, než koupě jejich dvojníků v obchodech, či obyčejného pytlíku brambůrek. 

Zdravější než brambůrky

Domácí suchárky jsou navíc o něco zdravější než třeba brambůrky, nesmaží se, ale pečou v troubě. A co na ně budete potřebovat? Zpracujte klidně starší bílé pečivo. Nejvhodnější jsou klasické bagety, velkou parádu ale uděláte i s rohlíky nebo houskami.

K ruce si ještě připravte bylinky dle chuti, česnek, parmezán a olivový olej. Bylinky samozřejmě můžete použít sušené, lepší by ale byly ty čerstvé. Přece jen kulatému mlsání dodají trochu lepší chuť. Lahodná je pak kombinace bazalky a strouhaného parmezánu. Sýr dodá sucharům jemně pikantní chuť. Nebojíte-li se experimentovat, můžete si udělat ryze sýrovou variantu.

bake rolls Bake rolls můžete připravit ze starších rohlíků. Zdroj: shutterstock

Mlsání k televizi hotové rychlostí blesku

Jedinou výraznější práci, kterou budete muset při výrobě domácích bake rolls vynaložit, je krájení pečiva. Nakrájejte jej na co nejtenčí plátky, aby byly po upečení nádherně křupavé. V jedné misce smíchejte například bylinky provensálského typu se čtyřmi lžícemi oleje a prolisovaným stroužkem česneku. V druhé misce pak najemno nasekanou bazalku se čtyřmi lžícemi olivového oleje a lžící strouhaného parmezánu. 

sýr Na křupavou dobrotu můžete dát i strouhaný sýr dle libosti. Zdroj: shutterstock

Na plech a do trouby

Kolečka pečiva, pomocí mašlovačky jedno po druhém, namažte připravenou bylinkovou směsí z obou stran a naskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Pečte zhruba čtvrt hodinky při teplotě 100 °C, dokud nebudou suchary křupavé. 

bageta Na suchárky můžete kromě bylinek použít i oblíbené směsi koření a vyrobit si pokaždé ty, na které budete mít zrovna chuť. Zdroj: shutterstock

Tip na závěr

Fantazii se meze nekladou a podobným způsobem si můžete připravit hned několik příchutí. Z jedné strany můžete kolečka natřít olivovým olejem a horní stranu jemně posypat směsí oblíbených sýrů. S olejem můžete také smíchat koření na pizzu a získáte tak velmi oblíbenou příchuť. Na druhou stranu, vyrobit si můžete i nejklasičtější klasiku, a to pouze solenou variantu. Potřete kolečka olivovým olejem, zasypejte solí a je hotovo.

Zdroje: www.youtube.comhobby.instory.cz

Akční letáky