Tchýnin jazyk patří mezi nenáročné pokojovky, které si vesele rostou, i když se o ně téměř nestaráte. Je to tedy ideální rostlina pro začátečníky a nezkušené zahradníky.

Název rostliny nejspíš souvisí s tvarem listů, které jsou pichlavé a celá rostlina je jedovatá, ale to jsou jen spekulace... Této rostliny existuje nejméně šedesát druhů a původem pochází z tropické Afriky. Také se využívají její vlákna na výrobu textilií a pevných lan.

Tato pokojovka je téměř nezničitelná

Tuto rostlinu nemusíte opečovávat, je totiž téměř nesmrtelná. Jediné, čím ji můžete zničit, je přílišná zálivka, tudíž pokud zapomínáte zalévat květiny, pak vsaďte právě na tchýnin jazyk. Klidně může stát na slunci, v polostínu, ale i ve stínu, když nebude přemokřená, snese prakticky cokoli.

Preferuje teploty mezi 18 až 27 °C, ale snese i teploty nižší. Pokuste se ale této pokojovce zajistit minimální teplotu alespoň 13 °C.

Zvládnete si ji snadno namnožit i doma

Na to, jak si správně namnožit tchýnin jazyk, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Pokud chcete doma mít více rostlin, zvládnete si tchýnin jazyk i sami nařízkovat. Tchýnin jazyk se množí dělením nebo právě listovými řízky. Ten buď zasadíte celý nebo nakrájíte na menší části. Pak ho nechte zaschnout a zapíchejte do písku. Zakoření při pokojové teplotě.

Očekáváte-li, že tchýnin jazyk obroste krásnými květy, zapomeňte. Kvete jen velmi zřídka a jeho květ není ani příliš zajímavý. Překvapivé je, že drobné kvítky mají vanilkovou vůni, kterou můžete cítit jen večer.

Zdroj: www.drevostavitel.cz, www.zahradkarskaporadna.cz