Pokud se vám ukládá tuk na břiše a potřebujete shodit pár kilo, detoxikujte své tělo. Břicho patří mezi nejproblémovější partie, proto nastartujte svůj metabolismus pomocí zdravých čajů, abyste byli fit, ve formě a mohli se těšit na léto. Nebojte se, nebude vás to stát moc času, ani příliš peněz. A výsledek bude stát za to!

Řecké seno

Pískavice neboli řecké seno je skvělá bylina na hubnutí. Obsahuje velké množství vlákniny, která vytváří pocit sytosti, tudíž toho moc nesníte. Dále reguluje zažívání, zmírňuje zácpu a urychluje trávení. Řecké seno také odvádí vodu z těla.

Yerba Maté

Pokud máte s hubnoucími čaji už nějaké zkušenosti, jistě znáte Yarba Maté. Tento čaj zvyšuje pocit sytosti, urychluje metabolismus a v neposlední řadě spaluje kalorie. Když ještě navíc zkombinujete sport a jeho popíjení, výsledek bude dvojnásobný. Yerba Maté má také močopudné účinky.

Kurkumový čaj s citrónem

Kurkumový čaj s citrónem je skvělý nejen při dietách, ale navíc vás zbavuje tuku na játrech. Pijte kurkumu a zvýšíte tím energetický výdej a podpoříte tak hubnutí. Kurkumin navíc pomáhá s odstraňováním tuků. Citrón zase snižuje chuť na sladké a má močopudný účinek. Kurkuma je navíc podle některých studuií (www.nature.com) i jako prevence proti rakovině. Říká se, že by bylo ideální do každého jídla přidat lžičku kurkumy, pokud chceme být stále zdraví.

Černý čaj s pomerančem

Černý čaj má silné antioxidační účinky, které mají vliv na hubnutí a formování postavy. Pomerančová kůra se skořicí jsou při dietách osvědčeným trikem, proto je přidejte do černého čaje a vychutnejte si voňavý nápoj. Pijte dva šálky denně po dobu tří měsíců.

Oolong čaj

Tradiční čínský čaj Oolong je známý tím, že ho hojně pijí lidé trpící obezitou. Zlepšuje totiž metabolismus tuků a snižuje hladinu cholesterolu. Jeden šálek pijte po dobu šesti týdnů a nezapomeňte ani na zdravou a vyváženou stravu.

Zelený čaj

Zelený čaj nejenže prospívá zdraví, ale také má skvělé metabolické účinky. Nevypijte ho ale přehnané množství, obsahuje kofein. Nejefektivnější formou zeleného čaje je prášek matcha.

Zdroj: www.prozeny.cz, www.ceskozdrave.cz