Kontrola štítné žlázy je nezbytná už od dětství
Zdroj: Profimedia

Potraviny, které nejvíce škodí štítné žláze

Štítná žláza je nesmírně důležitá pro udržené kvality našeho života. Poruchy jejich funkcí představují vážné zdravotní komplikace. A jejich léčba je často náročná a zdlouhavá. Čím si můžeme pomoci, je vhodný jídelníček. Ten vyžaduje vyvážený přísun živin a zároveň vynechání potravin, které nám mohou velmi uškodit.

Pokud vám byla diagnostikována porucha funkce štítné žlázy nebo na ni máte podezření, kromě běžné léčby od lékaře existují potraviny, kterým je nutné se vyhnout, abyste si udrželi zdraví, hmotnost a energii.

Vyhněte se zejména této šestici:

Káva

Káva, zejména po ránu, je zlem. Kdybyste ji pili s rozmyslem a ne mnoho či na lačno, je to možné, ale nadměrná konzumace kávy může mít závažný dopad na funkci nadledvinek. S ní souvisí různé poruchy štítné žlázy, a dokonce adrenální únava, jelikož při konzumaci kávy produkují nadledvinky epinefrin a norepinefrin. 

Cukr

Snížení příjmu cukru našemu tělu celkově pomůže. Jeho redukce je ještě důležitější u poruchy štítné žlázy. Vynechejte nebo snižte příjem jídel obsahujících rafinovaný cukr, jelikož ten ovlivňuje funkci slinivky. Inzulinová rezistence, jímž bychom si mohli přivodit, může poškodit štítnou žlázu a snížit hladinu hormonů, jež produkuje. 

Je spousta potravin, kterým by se naše děti měly vyhnout. Rozhodnutí je na nás. Je spousta potravin, kterým by se naše děti měly vyhnout. Rozhodnutí je na nás. Zdroj: Profimedia

Smažená jídla

Obsahují obrovské množství transtuků, jež jsou pro nás nebezpečné a mohou oslabovat účinek léků, které nahrazují hormon štítné žlázy. Mnoho lékařů doporučuje smažená jídla vynechat úplně, protože mohou mít i negativní vliv na přirozenou produkci hormonu štítné žlázy.

Brukvovitá zelenina

Ač je brukvovitá zelenina našemu tělu velmi prospěšná, pokud máme problém se štítnou žlázou, její konzumace se nedoporučuje. Trpíte-li nedostatkem jódu, raději se vyhněte pojídání brokolice a dalších druhů brukvovité zeleniny.

Lepek

Lepek obsahuje protein gliadin, jež není našemu tělu přirozený. Pokud jej tedy tělu dodáváme, ohrožujeme štítnou žlázu. Ta totiž obsahuje transglutaminázu, enzym podobný lepku, a když konzumujete lepku více, imunitní systém napadá gliadin i transglutaminázu ve štítné žláze. Ta může být poškozena na velmi dlouhou dobu – ještě půl roku po konzumaci lepku. Kontrolujte také, zda netrpíte lepkovou intolerancí nebo celiakií.

Sója

I sóju byste měli konzumovat střídmě, protože může blokovat vstřebávání syntetického hormonu štítné žlázy, kterým se léčí hypothyroidismus. Vyvarujte se sóje bezprostředně po doplňcích stravy, jako je vápník a hořčík, nebo antacidech, stejně tak ani po lécích na štítnou žlázu. Raději dejte tělu čas, aby tyto látky strávilo jednu po druhé. Isoflavony obsažené v sóji mohou u někoho vyvolat dokonce snížení funkce štítné žlázy.

Zdroje: www.energiezivota.comnasregion.cz

 

Akční letáky