Zdroje: youtube.com, ncbi.nlm.nih.gov, researchgate.net

Přírodní medicína je úžasná a mnohdy pomůže tam, kde si lékař neví rady, anebo alespoň podpoří léčbu lékařskou. Vyčistěte si močové cesty, měchýř i ledviny za několik dní. Uvidíte, jak se vám uleví. Účinky květáku a petržele na naše zdraví se zabývali i vědci a potvrzují jejich účinnost.

Na přípravu směsi, která dostane infekci z močových cest, budete potřebovat 300 g květáku, 750 ml vody, což jsou asi tři šálky, 4 snítky petržele a 1 citrón.

Květák a petržel pomáhají s infekcí močových cest

Na video, jak si připravit květákovou ozdravnou kúru, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Květák je nejúčinnější zelenina, která vám podle vědců pomůže při chronických infekcích močových cest. Rozeberte ho na malé růžičky a odvažte přesně 300 gramů. Dejte do misky a zalijte studenou vodou. Nechte deset minut stát.

Do kastrůlku si nalijte 750 ml vody a zapněte sporák na nejvyšší teplotu, přiklopte pokličkou a nechte vodu vřít. Když se začne vařit, přidejte květák a vařte ho pět minut. Poté ho vyjměte z kastrolu a dejte do misky. Vývar z květáku nechte v kastrolu.

Petržel podle vědců mimo jiné odstraňuje špatné bakterie, které způsobují infekci močových cest. Pět snítek petrželky nasypejte do vody a nechte deset minut prát. Po deseti minutách ji vyndejte a nakrájejte. Posypte jí květák.

Petržel a citrón jsou nezbytnou součástí kúry

Nakonec vezměte citrón, rozkrojte ho a šťávu z jeho půlky vymačkejte na květák a petržel. Šťávu z květáku rozdělte do tří šálků a postupujte dle následujícího řádu.

Jednu sklenici vývaru z květáku vypijte každé ráno nalačno, k obědu si dejte květák s petrželí a citrónem a večer opět jednu sklenici květákové vody. Tento postup opakujte po dobu sedmi dnů. Pak si udělejte tři dny přestávku a pak zase sedm dní režim dodržujte. Dohromady byste květákovou kúru měli dodržovat 21 dní.

Pozor!

Pokud máte nějaká zdravotní omezení, raději se samozřejmě o provádění této ozdravné kúry poraďte s lékařem.