Po padesátce spousta žen propadá depresím, že jejich kůže už není pevná, vlasy lesklé a vrásky se začínají hlásit o slovo. Přitom je pomoc tak jednoduchá a může ji využít každá žena. V podstatě stačí, když každý den sní před obědem kus pomeranče. Jak to funguje?

Pomeranč je i podle vědců ovoce, které je plné vitamínů a látek, jež zpomalují stárnutí a pomáhají zdraví i vitalitě organismu. Má dužinu bohatou na vitamín C a flavonoidy, a navíc i krásnou vůni, již způsobují silice obsažené ve slupce.

Jaké pomeranče vybírat?

Pomerančů existuje celá řada a často se také liší složením. Pamatujte, že barva pomeranče není až tak důležitá. Pomeranč je třeba ohmatat, jestli není příliš tvrdý nebo měkký, správně uzrálý pomeranč musí být tvrdý tak akorát. Ukazatelem kvality je také bubák. Když je tmavý a suchý, pomeranč je starý, pokud je zelený, svědčí to o nezralosti plodu. Pamatujte, že pomeranče mají většinou chemicky ošetřenou kůru.

Pomeranče skladujte rozložené vedle sebe otvorem po stopce nahoru. Pokud chcete pomeranč nakrájet na plátky, použijte pilkový nůž. Loupání vám zase půjde lépe, když citrus na chvíli namočíte do teplé vody. Poté také pomeranč ze sebe vydá více šťávy. Pokud chcete dát dítěti pomeranč ke svačině do školy, nakrojte mu kůru na čtyři dílky, které rukou pak snadno odloupne.

Proč jíst pomeranč denně před obědem?

Ženy po padesátce by měly při konzumaci pomerančů myslet především na to, že tak dělají mnoho pro svou krásu a zdraví. Pomeranč totiž prý díky látkám, které obsahuje, udržuje věčné mládí, a pokud ho sníte před obědem, bude vám více chutnat.

Mezi další vychytávky pomeranče patří zjemňování drsných rukou, čistí předměty z kůže, ale také skvrny od propisek a inkoustu na nábytku. Pokud vložíte pomeranč do umyvadla s vodou, přes noc provoní celý váš byt.

Související články

Zdroj: ncbi.nlm.nih.gov, 5555 rad pro šikovné hospodyňky