Každé znamení trápí něco jiného, některá mají problémy se srdcem, jiná se zády či třeba ledvinami. Na tato znamení se podíváme dnes a přidáme radu, jak jim ulevit a být zase zdravý jako rybička.

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani často trpí zánětem ledvin, který je doprovázen bolestmi zad a břicha. Také se často dostaví nevolnost a pocit na zvracení. Často je tento stav doprovázen zimnicí a teplotou. Počítejte také s častým nutkáním na močení, které je pekelně bolestivé a často i pálivé. Barva moči je tmavá a může dokonce obsahovat i hnis.

Pokud zánět ledvin trvá dlouho, dochází k hospitalizaci. V méně závažných případech ale stačí antibiotika, která uleví od bolesti. Pokud se ale tomuto problému chcete vyhnout do budoucna, svým ledvinám zajistěte dostatek tekutin a rozhodně vynechte kávu a alkohol, které tělo odvodňují. Na pročištění ledvin je ideální čaj z kopřivy.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Lvi trpí nejčastěji ledvinovými kameny. Ty vznikají dlouhou dobu a příznaky přichází pozvolna, tudíž si jich často do poslední chvíle ani nevšimnete. Kameny v ledvinách se projevují bolestí v boku, která vystřeluje do třísla. Jde o takzvanou ledvinovou koliku, o které se říká, že je mnohdy bolestivější než porod. Pozor tedy na ni!

Léčba kamenů je rozhodně nutná pod lékařským dohledem. Lékař se bude snažit kameny rozpustit nebo je odstraní operativně. Rozpuštění kamenů podpoříte užíváním těch správných bylinek. Patří mezi ně přeslička nebo kopřiva. Samozřejmě je i v tomto případě nutné pít velké množství vody.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Mnohem závažnějším onemocněním ledvin než předchozí dvě znamení trpí Střelci. Jde o chronické onemocnění, při kterém dochází k selhání ledvin. Nejčastěji k němu dochází u osob, které mají dlouhodobě zvýšenou hladinu cukru v krvi a neví o tom. Další rizikový faktor je i vysoký tlak, poškozené cévy v oblasti ledvin nebo časté záněty ledvin.

Mezi příznaky patří nejprve časté močení, otoky, vysoký krevní tlak a pocit stísněnosti v oblasti beder. Později přichází i únava a bolest. S léčbou selhání ledvin vám pomůže nefrolog. Abyste věděli, zda se problém týká i vás a máte zvýšenou bílkovinu v moči, pak si můžete udělat test, který zakoupíte v lékárně.

Související články

Zdroj: www.benu.cz, www.prozeny.cz