Autor

Ivana Procházková

Z česneku můžeme připravit například tinkturu.

Návod na česnekovou tinkturu: Všelék našich babiček si snadno vyrobíte sami

Česnek patří nejen k oblíbeným přísadám v kuchyni, ale pro své vlastnosti se těší mimořádné oblibě v lidovém léčitelství. V době, kdy lidé neměli snadno dostupnou lékařskou péči se mnohdy užíval téměř jako zázračný všelék. I dnes se užívání česneku doporučuje pro zdravotní benefity - má příznivý účinek na tělo, především na krevní systém a srdce.
Rozpálená žehlička může způsobit na látce nejen skvrnu, ale i díru.

Co dělat, když spálíte žehličkou prádlo: Chytré triky ještě leccos zachrání

Spáleniny vzniknou nejčastěji při kontaktu látky s příliš rozpálenou žehlicí plochou. Stačí chvilka nepozornosti, kdy necháme žehličku ležet na látce, zvlášť, pokud jsme špatně zvolili teplotu žehlení. Bohužel, právě tento druh skvrn patří k těm, které se odstraňují velmi špatně. Kdy a jak je ještě možné oděv zachránit?
Sedací pytel umožní dětem spoustu zábavy.

Ušijte si sami doma úžasný sedací vak. Zvládnou to i úplní začátečníci

Předchozí rok ukázal, že v českých domácnostech je nejen hodně šicích strojů, ale také hodně těch, kteří je dokáží zdatně ovládat. Šití roušek donutilo oprášit šicí stroje v mnoha domácnostech. Jinde vedlo k nákupu nových strojů a zvýšenému zájmu o domácí šití. Pokud tedy dumáte, co dalšího byste do svého bytu mohli ušít, nabízíme inspiraci v podobě sedacího vaku.