Zahrada

Jahody miluje snad každý

Co můžeme udělat pro jahodníky v době květu: Drobnost, která výrazně zvýší úrodu

Jahody miluje snad každý. Jejich šťavnaté plody plné chuti jsou vždy nejlepší čerstvě utržené. Receptů na dezerty i knedlíky máme požehnaně, ale napřed se musíme postarat o jejich kvalitní růst i kvetení. Ať už se těšíte vy sami, nebo chcete dopřát jahodové dobroty vašim ratolestem, jahodníkům je potřeba věnovat dostatečnou péči, abychom se za měsíc nebo dva mohli těšit z bohaté sklizně.
Rajčata a papriky se výborně doplňují nejen pro oko, ale i na talíři. A co teprve s bylinkami!

Co s paprikami a rajčaty právě teď: Postupy, které maximalizují úrodu

Je dávno po zmrzlých mužích, a i když je letos na mnohých místech chladněji, mrazíky už neočekáváme. Každý zahradník zná svoji lokalitu nejlépe, a proto sám zváží, kdy je nejpříhodnější doba. Konec května a začátek června už je obvykle dostatečně teplý. Je tedy čas vysazovat a chystat zahradu, okenní parapety, balkon i předzahrádku na letní teplejší a slunnější období. Pokud nejste nachystaní, tak pozor! Je za pět dvanáct, není už na co čekat.
Plíseň na rajčatech

Nalijte mléko do rozprašovače a stříkejte jím rajčata. Velmi jim prospějete

Krásná a bohatá úroda je pro každého zahrádkáře tím pravým zadostiučiněním. Občas se však stává, že naše rostliny napadají nejrůznější škůdci, kteří by měsíce práce a pěstování mohli velmi rychle pohřbít. Ještě předtím než sáhnete po nejrůznějších chemických postřicích, podívejte se do své kuchyně! Věděli jste, že při pěstování využijete například mléko?