Zahrada

Fuchsie zvládne pěstovat i začátečník, když ví, jak na to.

Pěstovat fuchsie zvládne i úplný začátečník, když se vyhne těmto 5 chybám

I když zlatá doba fuchsií už skončila, tyto babičkovské květinky si právem zaslouží být okrasou každé, i moderní zahrady. Nejkrásnější jsou v závěsných květináčích nebo širokých žardinách. Naučte se pěstovat fuchsie, na jejich krásné kvítky se nebudete moci vynadívat. Jsou na pěstování náročné, ale ta trocha námahy rozhodně stojí za to. 
Naše babičky hnojily okurky starým chlebem a sklízely plné koše.

Naše babičky hnojily okurky starým chlebem: Ušetřily a sklízely plné koše

Okurky z vlastní zahrádky se s těmi z obchodu vůbec nedají srovnávat. I proto je jejich pěstování mezi zahrádkáři tolik oblíbené. Jenže čas od času se stává, že okurky nedozrají tak, jak by měly, a jejich úroda pak není nijak slavná. Pro správný růst okurek je důležité vhodné hnojení. Chemická hnojiva sice mohou zajistit bohatou úrodu, ale neblaze ovlivnit chuť i kvalitu plodů. Vsaďte proto na rady našich babiček a vytvořte si hnojivo ze starého chleba. 
Jak správně letnit pokojové rostliny?

Jak správně letnit pokojovky: Kterým pobyt venku prospívá a které ničí?

S teplým počasím a sluncem zalitými dny přichází ten ideální čas na letnění pokojových rostlin. Musí se však provádět správně. Letnění, tedy pěstování pokojovek na přímém slunci a na čerstvém vzduchu, může mít na některé druhy rostlin skvělý vliv, jiným by ale mohlo ublížit a v krajních případech je dokonce zahubit. Víte, které rostliny můžete dát bez obav na balkón či do otevřeného okna, a které by naopak měly raději zůstat v místnosti na polici?