Zahrada

Jak je to s vysazováním po zmrzlých?

Už vysadit, anebo až po zmrzlých? Begonie, dosny a jiné citlivky nechte doma

Málokterá lidová pranostika jako ta o Serváci, je tak dobře známá a obávaná. Zmrzlí nebo také ledoví muži označují v kalendáři tři velmi chladné květnové dny, kdy je třeba dát si pozor na přízemní mrazíky. Celé jaro čekáme na zmrzlé, abychom mohli konečně vysadit ven veškeré předpěstované sazenice. Které rostliny bychom měli vysazovat rozhodně až po ledových mužích?
Kedlubny jsou populární především díky své chuti a nenáročnosti v pěstování.

Sazenice kedluben: Co je potřeba udělat, než je vysadíte na záhon?

Kedlubny jsou skvělé nejen v syrovém stavu, ale i vařené a dušené. Jde o křehkou a šťavnatou zeleninu, která je úplně nejlepší čerstvě vytržená ze záhonu. Víte, že kedlubny jsou jako stvořené pro hubnutí, dobré trávení i dobrou náladu? Hned několik důvodů, proč je pěstovat. Jak by měla vypadat jejich správná výsadba, aby se jim na vaší zahradě dařilo? Poradíme vám!
Ve světě se rybíz objevil už ve 12. století a o další dvě století byl v dobových herbářích vedený jako léčivá rostlina.

Jak zabránit opadávání květů rybízu: Hodně lidí to neví a přichází tak o úrodu

Zahrádku, kde by nebyl rybíz, asi jen tak nenajdete. Typické keře s červenými, žlutými nebo černými kuličkami jsou v našich krajích v oblibě už pět století. Těšíte se už na sběr plodů a na marmeládu či čerstvý rybízový koláč nebo bublaninu? Tak si dejte pozor na možné opadávání květů, které se odborně nazývá sprchávání rybízu.