Vaření a recepty

Knedlík z mikrovlnky

Geniální desetiminutový knedlík z mikrovlnky. Ošálíte s ním i šéfkuchaře

Příprava knedlíků je pro mnohé pořádně tvrdým oříškem. Někdy se zkrátka nedaří vytvořit správné těsto, jindy nejdou knedlíky dobře tvarovat a občas jsou knedlíky rozvařené. Právě s těmito těžkostmi může pomoci vaše mikrovlnná trouba. Knedlík v ní je hotový za několik málo minut, dobře vypadá a úžasně chutná. A co víc? Jeho přípravu zvládne naprosto každý!
Svatomartinská husa

Pravá staročeská svatomartinská husa. Aby byla dokonalá, musíte ji péct 13 hodin

Oslavy svatého Martina si mnozí nedokážou představit bez svatomartinské husy. Spousta lidí se však mylně domnívá, že je její příprava nesmírně náročná a zvládnou ji jen ty nezkušenější kuchaři. Proto si husu dopřávají převážně v restauracích. Opak je ale pravdou. Husa totiž žádnou zvláštní péči nevyžaduje. Jediné, na co je náročná, je čas. V troubě totiž potřebuje třináct hodin!
Zelí je od pradávna levná vitamínová bomba a osvědčený všelék našich babiček.

Vynikají klasický recept našich babiček na nálev na sladkokyselé zelí

Jedním z našich nejběžnějších druhů zeleniny je zelí, bez kterého se česká kuchyně prostě neobejde. Pečená kachna s bramborovým knedlíkem by bez něj nebyla úplná. A co třeba oblíbená česká klasika zelňačka? Tam je zelí základem. Možná už jste si připravili do soudku kysané zelí, ale proč nemít doma v zásobě i pár skleniček toho sterilizovaného. Správný říz mu dá dobrý nálev, díky kterému vykouzlíte skvělé sladkokyselé zelí.
Palačinky nemusí plavat v oleji.

Základní těsto na palačinky: Většina lidí ho dělá špatně. Toto je správný recept

Příprava palačinek se na první pohled může zdát nesmírně snadná, ne vždy tomu tak ale skutečně je. Nejčastějším problémem je špatná konzistence těsta, v důsledku které se palačinky na pánvi trhají, nelze je otočit anebo se rychle připalují. Všem úskalím lze ale velmi jednoduše předejít. Stačí se držet rad a tipů od profesionálů.