Vaření a recepty

Bleskový rebarborový koláč na plech

Bleskový rebarborový koláč na plech: Takhle ho pekla moje babička. Chuť dětství!

Regály obchodů se začínají plnit rebarborou a to znamená jediné, nastal čas rebarborových koláčů! I když se dle botaniků jedná o zeleninu, máme tendence ji považovat za ovoce a zpracovávat nasladko do moučníků. A protože dobrých receptů není nikdy dost, přinášíme vám jeden na babiččin koláč na plech. Uvidíte, že se z něj stane stálice vaší kuchyně.
Koláč s drobenkou je mňamka.

Tahle tmavá žmolenka se vaří. Neuvěříte, co se do ní přidává! Je fantastická

Někdo jí říká žmolenka, pro jiného je to zase drobenka. Ať tak, nebo tak, jedno je jisté. Koláče, muffiny a kdejaké sladké pečení by bez ní nebylo tak dokonalé. Možná dost dobře znáte tu klasickou, z pár ingrediencí. My vám ale přinášíme tak trochu jinou žmolenku. Vaří se a její chuť je naprosto fantastická. Garantujeme vám, že už ji nebudete dělat jinak.
Mrkvový koláč nebo mrkvové buchty si zamilujete.

Nejrychlejší mrkvový koláč. Jednodušší verze neexistuje. Všichni ho milují!

Možná patříte k těm, kteří věčně nestíhají, a přesto nechcete svoji rodinu šidit. Uvařit dobrý oběd nebo večeři je pro vás téměř povinností a pochopitelně i radostí. Rádi potěšíte rodinu ještě něčím sladkým? Máme pro vás rychlovku, která bude každému chutnat a nestrávíte u přípravy zbytečně moc času. Zkuste upéct rychlý a jednoduchý mrkvový koláč.
Rozinky jsou nejen chutné a zdravé, mají i svůj vlastní den v roce

Oslavte 30. dubna Den rozinek! Možná jste to netušili, ale jsou zdravotní zázrak

Rozinky patří do kategorie pochutin, které rozdělují strávníky na ty, co rozinky mají rádi a na ty, co z dobrých babiččiných buchet rozinky vydloubávají. Každopádně se jedná o delikatesu, která stojí díky svému složení za pozornost. Mají totiž pozoruhodné účinky na lidské zdraví. Ať patříte do kterékoliv skupiny - odpíračů nebo milovníků, vězte, že i rozinky mají svůj den - a to vždy třicátého dubna.