Zdraví

Jak účinkuje červené víno na opary?

Vědci zjistili, že červené víno může bránit oparům. Kolik ho musíte vypít?

Červené víno je nápojem dobře známým po celém světě a je tomu tak už tisíce let. Víno znali v Mezopotámii i starém Egyptě dávno před tím, než doputovalo s Římany do oblasti Vídně i na jižní Moravu. Už tyto staré národy používaly víno i k léčebným účelům. O červeném se tvrdilo, že pomáhá při horečce, bolesti zubů a podporuje trávení. Stejně tak se má za to, že červené víno uzdravuje nepříjemné opary. Co je na tom pravdy?
Jak rychlý je váš mozek?

Jak rychle pracuje váš mozek? Udělejte si jednoduchý test. Budete překvapeni!

Víte, jak rychle dokážete probudit vašich 100 miliard nervových buněk, ze kterých se zhruba skládá každý mozek? Berte to samozřejmě s nadsázkou, ne všechny části mozku neustále pracují a jak jistě tušíte, mozek je rozparcelován na centra, která se věnují různým činnostem. Zkuste svoji pohotovost a rychlost myšlení! Test vám s tím může pomoci. 
Ptačinec je zdravotní zázrak a roste všude.

Nejlepší čistič střev zadarmo: Tento obyčejný plevel teď v březnu roste všude

Mnozí jej považují za plevel, ovšem tato hojně rostoucí bylinka je všechno možné, jen ne obyčejná. Stejně jako spousta ostatních zástupkyň z přírodní říše, i ptačinec v sobě ukrývá blahodárné účinky na zdraví. Svou silou dokáže vyčistit střeva a podpořit jejich správné fungování. Až tedy ptačinec uvidíte na zahradě, rovnou si jej vezměte do kuchyně.
Co se stane s tělem, když si dáte denně čaj ze sedmikrásek?

Co se stane s tělem, když budete denně pít čaj ze sedmikrásek? Zázrak zadarmo!

Je drobounká, nenáročná, o to větší sílu a blahodárné účinky na lidský organismus má. Řeč je o sedmikrásce, která se právě probouzí ze zimního spánku. Nebude trvat dlouho a její kvítka budou zkrášlovat téměř každý trávník. Vyzkoušejte blahodárné účinky této líbezné bylinky a zařaďte ji do svého jídelníčku. Uvařte si z ní třeba čaj, uvidíte, jaký se stane s vaším tělem zázrak.