Zdraví

Pampelišku často likvidujeme jako nechtěný plevel. Je to však úžasný čistič jater!

Nejlepší čistič jater vám roste v trávníku! Nejspíš ho teď vyhazujete na kompost

Bylinkáři ji milují a zahradníci nenávidí. Děti si z ní pletou věnce a málokdo tuší, jaký poklad v sobě trávník pokrytý tisíci malých sluncí ukrývá. Pampeliška je jednou z našich nejléčivějších bylin, ale také dost často otravný plevel, kterého se pravidelně snažíme zbavit. Přitom je to škoda. Jak se dá pampeliška využít a co všechno kromě očisty jater umí?
Jaké účinky na lidské zdraví má bobkový list?

Nalijte si na vlasy čaj z bobkového listu: Má neuvěřitelné účinky

U nás má tak trochu legrační název, ovšem mnohem lépe k němu sedí jeho druhé jméno - vavřín vznešený. Vavřín je nejen nádhernou rostlinou s omamnou vůní, je také úžasnou léčivkou. Ne nadarmo byl zvolen za rostlinu vítězů. Bobkový list toho má hodně co nabídnout. Například dokonalou péči o vlasy. Vyrobte si z vavřínu čaj na vlasy. Budete překvapeni z jeho účinků a uvidíte, jakou sílu v sobě ukrývá.
Které nápoje pít ráno při cukrovce?

Nejlepší nápoje pro diabetiky: Tyhle by měli denně ráno k snídani pít všichni

Při onemocnění diabetem je pečlivý vyběr potravin k jídlu a pití alfou a omegou, jak se s tímto onemocněním vypořádat. Není potřeba dodržovat striktní dietu, existují ovšem potraviny a nápoje, které organismu svědčí více než jiné. Pomáhají totiž kontrolovat hladinu cukru v krvi a zvládat onemocnění. Co byste tedy měli každé ráno pít k snídani?
Proč pít denně kakao? Vědci mají jasno.

Co se stane s vaším tělem, když budete denně pít kakao? Je to skutečný zázrak!

V minulosti bylo považováno za nápoj bohů. Právem. Pravé kakao je skutečný zázrak a kromě pocitu spokojenosti dokáže velmi příznivě ovlivnit naše zdraví. Stačí, když si jej budete denně dopřávat jako nápoj, anebo dáte přednost pár kostičkám velmi kvalitní vysokoprocentní čokolády. Pojďte se s námi podívat na přínosy, které pravidelná konzumace kakaa na lidský organismus má.
jóga

Jak zpevnit celé tělo po 50: Tyhle snadné jógové pozice to umí. Zvládne je každý

Máte pocit, že vám pořád něco chybí, únava se od vás nechce vzdálit na krok a zrcadlo raději obcházíte obloukem? Většina koučů a výživových poradců doporučuje pravidelný pohyb, jenže najít aktivitu, kterou nebudete dělat z donucení, ale přinese vám kýžené endorfiny a výsledky, není jednoduché. Zkuste začít pozvolna, jógou. Díky ní i po padesátce zpevníte celé tělo, naučíte se pracovat s dechem a uklidníte rozbouřenou mysl.